Ahojte,

volám sa Wera a srdečne vás vítam v mojom sladkom kreatívnom svete. A kto vlastne som? V prvom rade som mamina dvom úžasným predpubertálnym deťom, ktorým venujem takmer všetok svoj čas. A v tom čase, kedy sa im práve nevenujem , som kreatívna a dobrodružná duša, ktorá neustále niečo vymýšľa a tvorí. Ktorá na jednu stranu nenávidí stereotyp, ale taktiež nemá rada zmeny. No úplný typický rozpoltený blíženec, čo vám budem hovoriť. :-))

A týmto mojim neustálym vymýšľaním som pri mojej prvej materskej, s polročným krpcom, napiekla svoju prvú tortu. A našla v tom neskutočnú radosť a vášeň, ktorá časom dospela v vybudovaniu mojej značky WeraCakes, vlastnej krásnej prevádzke a nespočetnému množstvu napečených narodeninových, svadobných a iných tôrt a rôznych dezertov. Boli to krásne (hoci aj náročné) roky. Milovala som tú radosť zákazníkov, keď si po tortu prišli a keď neskôr napísali, že im chutilo, bola moja radosť ešte väčšia. Pretože od mojej prvej napečenej torty platilo pre mňa pravidlo jediné – život je príliš krátky na to, aby sme jedli nekvalitné torty a koláče. :-))

Po rokoch pečenia na objednávky a plnení sladkých snov iným som sa dostala do bodu, kedy som si povedala, že už stačí, že už mi pečenie na objednávky a celkovo starostlivosť o chod výrobne nerobí až takú radosť a nemám pri tortách čas na nič iné. A tak som sa rozhodla po dlhom zvažovaní prevádzku zatvoriť, venovať viac času sebe a deťom a všetky svoje rokmi získané skúsenosti a vedomosti odovzdávať ďalej vo forme receptov a kurzov. Ale nebyť mojej spriaznenej duše, Piškóty @stvoryzkuchyne, jej podpore a radám by som sa k blogu a tvoreniu receptov neodhodlala, za čo jej patrí moje obrovské ďakujem. 🙂

A ako som sa dostala k maľovaniu a tvorbe hrnčekov?  Maľovanie bolo už od detstva mojou obľúbenou činnosťou, koníčkom, na ktorý som však rokmi zabudla. Jedného dňa som však po rokoch vzala do ruky ceruzu, štetce a už to šlo samo. A čo sa hrnčekov týka, je to zhmotnená túžba vytvoriť, vymodelovať niečo trvalejšie než cukrové modelácie, ktoré sa rýchlo zjedli a nemali nikdy dlhú životnosť. Témy na maľovanie a hrnčeky vyberám tie, ktoré sú môjmu srdcu blízke, ktoré ma tešia a verím, že aj Vám budú robiť minimálne takú radosť, ako robia mne, keď ich ručne s láskou vytváram.

Pin It